top of page
O mnie : 

 

Adwokat Michał Mielnik studiował na Uniwesytecie Rzeszowskim uzyskując w 2007 r. tytuł magistra prawa.

W 2011 r. ukończył studia podyplomowe Rachunkowość i Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. 

W latach 2007-2010 pracował jako prawnik w Kancelarii Komorniczej w Przemyślu a także w instytucjach samorządu terytorialnego.

Aplikację adwokacką odbył w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Rzeszowie. 
W czasie aplikacji współpracował z kancelariami adwokackimi na terenie całego kraju świadcząc pomoc prawną oraz zastępstwa procesowe podmiotom gospodarczym i osobom fizycznym. Obecnie prowadzi własną indywidualną kancelarię adwokacką. 

 

 

 

Kancelaria : 

 

W ramach prowadzonej przeze mnie indywidualnej kancelarii świadczę wszechstronną pomoc prawną dla osób fizycznych, podmiotów gospodarczych oraz szeroko rozumianych klientów instytucjonalnych (fundacje, stowarzyszenia, wspólnoty mieszkaniowe). 

W zakresie swojego działania  udzielam doraźnych porad prawnych, wykonuje stałą obsługę prawną, prowadzę negocjacje, sporządzam projekty umów oraz opinie prawne, a także reprezentuję interesy swoich klientów przed sądami i organami administracji publicznej.

Kancelaria zajmuje się także obsługą wierzytelności oraz tworzeniem i przekształcaniem spółek prawa handlowego.

 

Świadczę usługi w języku polskim, angielskim i ukraińskim. 

 

Aktualności & Publikacje

14-07-2015 r.

 

Inicjatywa dowodowa w procesie karnym od 1 lipca 2015 r.

W wyniku wejścia w życie nowelizacji wrześniowej i lutowej Kodeksu postępowania karnego, postępowanie dowodowe w procesie karnym uległo ogromnym zmianom, szczególnie na etapie postępowania sądowego.

Sędzia w nowym modelu kontradyktoryjnego procesu ma być w zasadzie bezstronnym arbitrem, wydającym sprawiedliwy wyrok na podstawie dowodów i argumentów popierających przedstawione przez strony tezy. To strony co do zasady mają zgłaszać wnioski dowodowe i - po dopuszczeniu ich przez sąd - przeprowadzać dowody w taki sposób, żeby udowodnić okoliczności wskazane we wniosku. Tak więc to przede wszystkim na stronach spoczywa odpowiedzialność za to, jakie dowody zostaną przeprowadzone w postępowaniu i czy będą one wystarczająco przekonujące, aby sąd orzekł na korzyść danej strony

Kontakt :

darmowa konsultacja 

Adres :

ul. Czarnieckiego 9 
37-700 Przemyśl

 

TELEFON : 

793-555-443

 

EMAIL :

adwokat.mielnik@gmail.com

Usługi : 


Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

Prawo Karne

 

Prawo Karne Skarbowe

Prawo Cywilne​​​​

Prawo Gospodarcze

Prawo Administracyjne​​​​​​​​​

 

Prawo Podatkowe

 

19-05-2015 r.

 

Zdarza się, że jedyny akcjonariusz spółki jest też jedynym członkiem jej zarządu. Czy wszystkie czynności prawne między nim a spółką muszą mieć wtedy formę aktu notarialnego?

W umowach między spółką a członkiem zarządu oraz w sporach z nim spółkę reprezentuje rada nadzorcza albo pełnomocnik powołany uchwałą walnego zgromadzenia (art. 379 par. 1 k.s.h. Jednak zasada ta się zmienia, gdy wszystkie akcje należą do jednego akcjonariusza, a osoba ta jest zarazem jedynym członkiem zarządu. W takim przypadku czynności prawne między tym akcjonariuszem a reprezentowaną przez niego spółką wymagają formy aktu notarialnego, co wynika z art. 379 par. 2 k.s.h. Forma ta musi być zachowana nie tylko przy zawieraniu umów, ale również dokonywaniu innych czynności prawnych, choćby jednostronnych – o ile wywołują skutki dla spółki. Przyjmuje się, że nie dotyczy to sporów z członkiem zarządu, czynności procesowych czy czynności związanych z realizacją uprawnień lub obowiązków korporacyjnych, np. podejmowania uchwał. Ponadto nie ma obowiązku zachowania formy aktu notarialnego w przypadkach, gdy jedyny akcjonariusz i zarazem jedyny członek zarządu dokonuje czynności prawnych z innym podmiotem, choćby reprezentowanym przez tego właśnie akcjonariusza, jako reprezentanta bądź pełnomocnika.

© 2015 by Kancelaria Adwokacka Michał Mielnik created with Wix.com

Zobacz nas na:

  • w-facebook
bottom of page